Skip to main content

Úspora energie vo výrobnom procese pomocou Plant Simulation 11

Autor: 28. apríla 20147 augusta, 2018Tecnomatix – Novinky

Výroba je organizmom. Tak ako každý organizmus aj výroba funguje len vtedy, keď má dostatočný prísun energie. Množstvo dodávanej (teda spotrebovanej) energie by malo byť primerané, ani poddimenzované, ale ani premrštené. Aj my určite nepodáme lepší výkon ak sme hladní alebo prejedení. Rovnako je to aj s výrobou.

V čase, keď každá spoločnosť zvažuje ako najlepšie využiť svoj kapitál, je nevyhnutné šetriť všade tam, kde je to vhodné. A ušetrené finančné prostriedky potom použiť na zvýšenie zákazníckej hodnoty výrobku, a zvýšiť tým jeho konkurencieschopnosť.

Siemens reaguje na takéto potreby výrobného sektora a prichádza s novou radou Plant Simulation 11. Je v nej zapracovaná úplne nová funkčnosť, optimalizácia výrobných procesov zameraná na ich energetickú efektívnosť. Hlavnou požiadavkou sa stáva úspora energie identifikovaním energeticky neefektívnych miest. Následnou optimalizáciou sa dosahuje vyššia produkcia pri rovnakej, či dokonca nižšej energetickej spotrebe. Vysoká účinnosť simulačného nástroja Plant Simulation 11 spočíva v priamo merateľných výsledkoch, ktoré môžu byť optimalizované a dôkladne analyzované. Odteraz budete vedieť ako nastaviť svoju výrobu tak, aby spotreba energie bola nižšia. Dostanete odpoveď na to, či je zariadenie potrebné nechať pod napätím alebo zmeniť výrobný tok a zariadenie jednoducho vypnúť. Pôvodná jednoduchosť tohto nástroja bola zachovaná, preto je možné analyzovať spotrebu energie na dennej báze, a tak docieliť výraznú úsporu nákladov.

Riadením energetickej spotreby pomocou simulačného nástroja Plant Simulation 11 bola dosiahnutá úspora až neuveriteľných 64%. Vyskúšajte a presvedčte sa o sile tejto simulácie. SOVA Digital už začala na Slovenskom trhu distribuovať najnovší Plant Simulation 11. V prípade záujmu nás kontaktujte, radi vám poskytneme podrobnejšie informácie, a nájdeme riešenie pre neustále dosahovanie lepších výsledkov vo vašom podnikaní.

Stiahnite si, a vyskúšajte Plant Simulation 11 na 30 dní zadarmo