Skip to main content

Teamcenter dostupný bez počiatočných investícií

Autor: 23. februára 20178 augusta, 2018Teamcenter – Novinky

S pribúdajúcim množstvom 3D dát si väčšina spoločností stále viac uvedomuje, že na ich správu už nestačí bežná správa súborov, akú poskytuje ich operačný systém. Siemens poskytuje pomerne známe riešenie – Teamcenter, ktorý je v súčasnosti najpoužívanejším riešením na správu dát a procesov vo firmách. Mnohých od jeho nasadenia odrádzajú počiatočné investície do hardvéru, a potreba manažovania a spravovania takéhoto systému. A práve pre firmy, ktoré chcú mať dáta a procesy pod kontrolou, ale majú obavy z implementácie či následného prevádzkovania takéhoto systému, ponúka Siemens prevádzkovanie Teamcentra na cloude.

Siemens ponúka toto riešenie ako tzv. „Infrastructure as a service – IaaS“, kedy zákazník platí iba za používanie hotovej infraštruktúry, nie za jeho nasadenie a udržiavanie. Nemusí sa tak zaoberať tým, aký HW potrebuje zakúpiť, ako zálohovať dáta, ako zabezpečiť dostupnosť. O všetko, čo je potrebné na to, aby mal zákazník svoje dáta pod kontrolou a v bezpečí, sa postará Siemens. Celé riešenie je postavené na robustnej technológii Amazon Web Services (AWS), čo zákazníkom zabezpečuje bezpečnosť, podporu a dostupnosť služby po celom svete.

Vďaka tomu, že nie je potrebné riešiť dátovú infraštruktúru vo firme, nasadenie je výrazne rýchlejšie ako pri nasadzovaní celej technológie u zákazníka. Rovnako pri rozširovaní firmy, či potrebe rozšírenia funkčnosti Teamcentra nie je potrebné robiť implementácie, stačí si dokúpiť príslušnú službu, a Siemens sa postará o všetko potrebné. Optimalizujete tak nielen HW prostriedky, ale aj personálne IT zdroje. Nepotrebujete totiž špecialistu na správu databáz.

Súčasťou služby je aj rozhranie Active Workspace. S ním môžete k svojim dátam pristupovať z akéhokoľvek zariadenia. Technológia totiž umožňuje používať bežný web prehliadač ako tzv. tenkého klienta pre vstup dodatabázy Teamcenter. K potrebným dátam sa môžete dostať napríklad aj na služobnej ceste z mobilného telefónu. Umožňuje intuitívne vyhľadávanie, podobne ako v najznámejších webových vyhľadávačoch, a výsledky sú veľmi prehľadne zobrazené podľa vzájomných vzťahov alebo vlastností. Dostupná je aj technológia, ktorá umožňuje vyhľadávať pomocou geometrických tvarov. Teda nepotrebujete poznať názov či vlastnosti požadovaného komponentu, podľa ktorých by ste ho mali hľadať. Stačí poznať približný tvar.

 

Ďalšie informácie nájdete v priloženom PDF súbore