Skip to main content

Rýchlejšie, jednoduchšie, kedykoľvek, kdekoľvek

Autor: 2. apríla 20148 augusta, 2018Teamcenter – Novinky

Naprieč komplexným životným cyklom výrobku sa od vás očakáva robiť správne rozhodnutia v kontexte obrovského množstva dát často z rôznych zdrojov. Active Workspace pre Teamcenter od spoločnosti Siemens PLM Software je inovatívna platforma webového klienta, ktorá zjednodušuje PLM pre všetkých užívateľov v životnom cykle produktu. Active Workspace robí Teamcenter dostupným užívateľom priamo a intuitívne kedykoľvek, kdekoľvek a na akomkoľvek mobilnom zariadení.

Obrázok 1: Prístup k tým správnym a aktuálnym dátam cez tablet

Nájdi rýchlejšie, čo potrebuješ
Strávite veľa času vyhľadávaním informácií potrebných pri vašej práci? Zdá sa vám, že potrebujete presne vedieť, čo hľadáte a ako to hľadáte prv než to nájdete?

Obrázok 2: Webovo intuitívne filtrovanie vyhľadávania, a grafy uľahčujú nájsť to, čo potrebujete bez toho, aby ste detailne poznali PLM dáta

Silné schopnosti vyhľadávania a filtrovania v Active Workspace prezentujú výsledok vyhľadávania v logických skupinách, umožňujúc ľahko nájsť to, čo potrebujete podstatne rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Inteligentné grafy, filtrovanie vlastností, tvaru a klasifikácie spolu s hodnotením hľadania umožňujú nájsť informácie bez toho, aby ste vedeli ako sú dáta štruktúrované v systéme PLM.

Robte správne rozhodnutia
Nájsť, čo potrebujete, je len polovica práce. Informácie potrebujete pochopiť v správnom kontexte, aby ste mohli robiť pravé rozhodnutia.

Active Workspace umožňuje prístup k informáciám podľa vašej role a úlohy ktorú riešite, aktívne prezentujúc len podstatné informácie. Active Workspace umožňuje rýchlejšie rozhodovanie „presekaním sa cez chaos k veľkému výhľadu“.

Silné nástroje ako Structure Browser a Relationship Browser umožňujú rýchlu a vizuálnu identifikáciu kritických bodov, ako aj pochopenie a navigovanie na rôzne vzťahy medzi rôznymi dátami. Active Workspace uľahčuje užívateľom, ktorí nemajú rutinu v zložitostiach PLM jednoducho sa zapojiť do – sledovania úloh, schvaľovania, vydávania nových úloh a pod.

Obrázok 3: Vizuálne prehľadávanie a navigácia medzi vzťahmi dôležitých informácií vo veľkom zobrazení – vyhnutie sa drahým chybám a správne rozhodovanie

Do PLM potrebujú mať čoraz viac prístup aj vzdialení užívatelia (Exteded Enterprise Users), čo sú väčšinou nie tradiční „PLM“ ako napr. obchodníci, marketing, vedenie a pod. Nezaujímajú sa detailne o PLM, potrebujú mať len prístup k správnym dátam a poväčšine potrebujú niečo pozrieť, nájsť alebo vytlačiť. Pre týchto užívateľov je potrebné, aby bolo webové prehliadanie veľmi intuitívne. Ako hovorí David McLaughlin z vývoja Active Workspace: „To ale nie sú jediní užívatelia, pre ktorých je toto určené. Avšak ak to bude dostatočne jednoduché pre nich, nebude to prínos pre všetkých“? 

Obrázok 4: Užívatelia PLM

Hlavnou filozofiou Active Workspace je, aby to bolo jednoduché. David McLaughlin uvádza tri hlavné pravidlá pre Active Workspace:

1. Žiadne aplikácie – žiadne Poslať do (Send-To). Zobrazenie musí byť zamerané na dáta. Ak pozerám zostavu, môžem ju hneď zobraziť ako štruktúru (BOM).

Obrázok 5: Štruktúra – kusovník (BOM) disku

2. Neponúkať voľby a funkcie, ktoré nemajú význam. Ak môžem napríklad editovať diel, tak k tomu mám dostupné ikony príkazov pre editáciu, pokiaľ je daná súčiastka vydaná (zamknutá), tieto ikony tam nie sú, pretože by aj tak nefungovali. Podobne aj v menu – pokiaľ u daného dielu nie sú definované požiadavky (Requirements), tak sa toto nezobrazuje.

Obrázok 6: Len funkčné ikony príkazov a menu

3. Žiadne pop-up okná ani wizardy. Je pravidlo, ktoré smeruje k tomu, aby bol Active Workspace jednoduchý a intuitívny. Čistý a moderný dizajn robí tohto klienta nepostrádateľným vo vašom mobilnom zariadení.

Obrázok 7: Náhľad na Viewer zostavy disku v Active Workspace

PLM kedykoľvek a kdekoľvek
Active Workspace vám ponúka dosah aj k vzdialeným prevádzkam, a prístup k dátam jednoduchým a intuitívnym spôsobom kedykoľvek a kdekoľvek to potrebujete.
Active Workspace umožňuje prístup do Teamcentra jednoducho cez webový prehliadač na vašom notebooku, tablete alebo smart telefóne. Nie je závislé na operačnom systéme, na prehliadači či mobilnom zariadení bez nutnosti inštalácie nejakej aplikácie alebo plug-inu. Intuitívne prostredie a ovládanie šité hlavne pre dotyk je ideálne pre akékoľvek mobilné zariadenie.

Obrázok 8: Active Workspace ponúka užívateľské prostredie šité pre dotykové mobilné zariadenia

Prínosy

  • zvýšenie produktivity vyhľadaním správnych informácií v správnom kontexte, rýchlejšie a ľahšie ako kedykoľvek predtým
  • vyvarovanie sa drahých chýb a šikovnejšie rozhodovania pomocou veľkého obrázku vo väčšej jasnosti
  • dosah vzdialených užívateľov a možnosť prístupu k informáciám poskytnutím jednoduchého a intuitívneho prístupu k PLM kedykoľvek, kdekoľvek a rôznym mobilným zariadením