Skip to main content

Nová verzia Tecnomatix 12.0TR1

Autor: 24. marca 20157 augusta, 2018Tecnomatix – Novinky

Chcú od vás zákazníci odovzdanie projektov v rôznych verziách Tecnomatixu?
Od najnovšej verzie Tecnomatix produktov (Process Designer a Process Simulate) je užívateľom umožnené využívať novú funkciu prepínania rôznych verzií na jednom počítači. Užívatelia, ktorí pracujú v rôznych verziách si pomocou tohto nástroja dokážu jednoducho prepnúť staršiu verziu Tecnomatixu podľa toho, ako im to práve vyhovuje. Táto možnosť uľahčuje prácu v prípade, ak užívateľ pracuje na viacerých projektoch, ktoré nie sú vytvorené v rovnakej verzii Tecnomatixu.

  • Staršie verzie Tecnomatixu sú podporované od verzie 10.1 a vyššej. Najnovší Tecnomatix 12.0TR1 môže byť nainštalovaný na počítač, na ktorom súčasne beží verzia 10.1 a vyššia.
  • Užívatelia môžu pohodlne prepínať aktívnu verziu pomocou nástroja Tecnomatix Selector (ktorý môže byť ako zástupca na ploche). Vždy je však iba jedna verzia považovaná ako aktívna.

Prešli ste na CATIU V5 R24 a máte problém s prevodom dát do Tecnomatixu?
Novú verziu Cad translátora (verzia 4.1) si môžete stiahnuť na stránkach Siemens download servera. Uvedená verzia translátora dokáže prekladať dáta s Catia formátom V5-6R2014. Podpora starších Catia formátov je samozrejmosťou.

Novinka v oblasti prerušovaných zvarov
Nástroj Continious Process Generator teraz obsahuje funkciu vytvárania prerušovaných zvarov pomocou zadávania:

  • dĺžky a počtu zvarov
  • dĺžky zvaru a vzdialenosti zváranej plochy
  • vzdialenosti a počtu zvarov
  • vzdialenosti od začiatku zváranej plochy, dĺžky zvaru a dĺžky zváranej plochy

Počas vytvárania zvaru sa zadávaním hodnôt znázorňuje zvar v grafickom okne, v ktorom môžeme vidieť šípkami označenie smeru zváranej plochy. Kliknutím na tieto šípky tak dokážete jednoducho zmeniť smer vytvárania zvarov. Nová funkcia taktiež umožňuje zobrazenie správ o chybách priamo v grafickom okne.

Tip na záver
V novo predstavovanej verzii Tecnomatixu v sekcii Dimension môžete objaviť novú ikonu „Curve Length“. Pomocou tohto tlačidla môžete zmerať dĺžku krivky akéhokoľvek druhu v 2D a taktiež aj v 3D prostredí. Skúste si pomocou nej zmerať trasu TCP robota počas simulácie.