Skip to main content

Fotoreportáž z webinárov

Autor: 22. apríla 20209 júla, 2020Novinky

Fotografie z našich akcií, workshopov, seminárov, či konferencií tohoto typu nám dočasne nebudú pribúdať do našich archívov. Pribúdaju však fotografie našich odborníkov a špecialistov, ktorí vám odovzdávajú hodnotné informácie prostredníctvom webinárov a školení – spoza svojich notebookov.

Okolnosti spojené s koronavírusovou pandémiou nám mnohým zmenili pracovné podmienky. Home office, ktorý bol doteraz  vnímaný viac ako „vymoženosť“, sa dnes v dôsledku protipandemických opatrení stal nevyhnutnosťou pre veľkú časť firiem. Aj my sme prešli v polovici marca do domácich kancelárií, a odtiaľ riešime každodennú pracovnú agendu.

V čase domácich karantén, OČR-iek a home officov sme vám a vašim možnostiam prispôsobili aj naše služby. Zostavili sme a už druhý mesiac pre vás realizujeme webináre, školenia, konzultácie a užitočné rýchle tipy, ktorými chceme prispieť k vašej podpore aj počas koronakrízy. V priebehu niekoľkých týždňov sme pre používateľov Solid Edge a NX zorganizovali bezplatné online PLM Fóra. Webináre našim zákazníkom priblížili, kde všade a ako môžu využiť funkcionality oboch softvérových nástrojov, predstavili sme najčerstvejšie novinky a ponúkli riešenia, ako efektívne a bez investícií začať používať to, čo už máte k dispozícii. To však zďaleka nie je všetko. Neustále pripravujeme nové formáty a témy webinárov, ktorými sa snažíme poskytnúť vám tipy a informácie, ako môžete vašu prácu v tejto dobe zefektívniť. Teší nás záujem o podporné formáty a samotná vysoká účasť na webinároch. Rovnako ako vôľa a chuť získať nové informácie.

Veľmi často sa v komunikácii s vami stretávame s názorom, že Home office má svoje limity. Narážajú na ne napríklad oddelenia konštrukcie, v ktorých sa konštruktéri a ich kolegovia boria medzi inými s triviálnym problémom – prijímaním a odosielaním veľkých súborov s konštrukčnými dátami. Pri tomto, rovnako ako pri množstve iných komplikácií, pomôže riešenie pre správu dát – Teamcenter. Objavte všetky jeho možnosti a funkcionality. Okrem iného vám umožní navzájom komunikovať a synchronizovať informácie medzi všetkými zúčastnenými oddeleniami. Prostredníctvom neho môžete svoju prácu zdynamizovať, komunikáciu významne zefektívniť, navzájom sa prepojiť a spolupracovať so svojimi kolegami, kdekoľvek majú svoje aktuálne pracovné zázemie. „Teamcenter zobrazuje správne dáta v správnom čase. Konštruktéri, technológovia, nákupcovia, operátori majú priamy prístup k správnym produktovým dátam, a projektoví manažéri vidia reálny stav projektu v čase,“ približuje Zdenko Caban, aplikačný inžinier pre Teamcenter.

Aj ďalší kolegovia odvádzajú svoju prácu na fórach so zanietením, a prostredie domácej kancelárie si skôr pochvaľujú. „Na home office mi vyhovuje, že v čase, keď som bežne stál v zápche na diaľnici, teraz iba vstávam z postele. Vždy som sa home office vyhýbal, lebo som sa bál, že nebudem môcť robiť tak ako v kancelárii.
V skutočnosti mám možnosti rovnaké (aj predtým sme veľa vecí u zákazníkov riešili na diaľku), a mám väčší kľud. Teda za deň toho stihnem viac ako predtým. Zatiaľ mi chýba akurát kontakt s ľuďmi, tak si chodím každý deň postáť do radu pred obchodom, zistiť čo nové vo svete
?,“ hodnotí Jozef Ferenčík.

Improvizácie v karanténnych domácnostiach, kde často v niekoľkých z miestností prebieha online aktivita, od konferenčného hovoru rodičov, cez školské vyučovanie, až po krúžky… dávajú zabrať. Byt je plný ľudí, a vy sa snažíte nájsť si miesto pre seba. Improvizované kancelárie v detských izbách medzi dinosaurami a McQueen autíčkami, ako v prípade nášho kolegu, sú bežným výjavom týchto dní. Doba si vyžaduje nové prístupy a stavia nás pred nové výzvy. My sme ich prijali s plným nasadením, a intenzívne pracujeme spolu s vami na zdolaní ďalších.

Naše aktivity pre vašu podporu