Skip to main content

Aké sú možnosti a nástroje pre čo najefektívnejšiu prácu v tíme, ak pracujete formou HomeOffice?

Autor: 26. marca 20209 júla, 2020Novinky

Doba priniesla zvýšenú potrebu elektronickej komunikácie. Mnohé firmy majú už zavedené nástroje na rozšírenú mailovú komunikáciu, ktorá však v tejto dobe pre efektívnu prácu z domu nepostačuje. Aké sú možnosti a nástroje pre čo najefektívnejšiu prácu v tíme, ak pracujete formou HomeOffice?

My v SOVA Digital využívame Microsoft Teams, ktorý vznikol na základoch aplikácie Skype. Teams je súčasťou balíka Office 365, ktorý mesačne používa viac ako 180 miliónov aktívnych užívateľov. Je teda veľmi pravdepodobné, že tento nástroj využívajú aj vaši zákazníci, čo môže odbúrať nepríjemnosti pri hľadaní vhodnej platformy pri komunikácii s nimi. Aplikácia dokáže spojiť cez videohovor do dvesto užívateľov, môžete vytvárať skupiny a zdieľať si potrebnú dokumentáciu. Najväčšia výhoda Teamsu je plná integrácia do ostatných nástrojov Office 365, takže z jedného nástroja si viete plánovať kalendár stretnutí, a využívať tak kontakty napr. z Outlooku. Nevýhodou je, že licencie balíka Office 365 musíte mať zakúpené.

Platformu pre práce na diaľku sprístupnila aj spoločnosť CISCO. Jedná sa o známy nástroj Webex, ktorý je v aktuálnej situácii COVID – 19 dostupný zdarma po dobu 90 dní. Nástroj ponúka možnosti videokonferencií, podporu interaktívnych tabúľ, zdieľanie dokumentov a mnohé iné. Jedná sa o profesionálnu, užívateľsky prívetivú aplikáciu, ktorú aktuálne využíva viac ako 200 miliónov užívateľov mesačne.

Ďalším z lídrov podnikovej komunikácie je spoločnosť ZOOM. Rovnomenná aplikácia využíva cloud platformu pre audio a video konferencie, spoluprácu, chat alebo webináre. V základnom „Basic“  balíčku dokážete pozvať až 100 účastníkov na míting, ktorý je však obmedzený na štyridsať minútové trvanie. Výhodou je, že „Basic“ balíček je poskytovaný zdarma, bez skúšobnej doby. ZOOM aktuálne využíva 13 miliónov užívateľov mesačne. Vzhľadom na situáciu s koronavírusom pribudne každý mesiac 2,22 milióna nových užívateľov.

Najväčší lídri riešení pre podnikovú komunikáciu sa rozhodli bojovať proti šíreniu koronavírusu aj tým, že sprístupnili svoje služby zdarma. Svojimi riešeniami podporujú a akcelerujú spoluprácu nielen v oblasti podnikov, ale aj pri výučbe žiakov, komunikácii učiteľov a zefektívňovaní prevádzok úradov.

Naša ponuka služieb

Kristián Zastko